مایعات تقریباً تراکم ناپذیر هستند. این ویژگی سبب شده است که از مایعات به عنوان وسیله مناسبی برای تبدیل و انتقال کار استفاده شود. بنابراین می‌توان از آنها برای طراحی ماشینهایی که در عین سادگی، با نیروی محرک خیلی کم بتواند نیروی مقاوم فوق العاده زیادی را جابجا نماید، استفاده نمود. به این ویژگی و همچنین دانش مطالعه این ویژگی هیدرولیک گفته می‌شود.

امروزه در بسیاری از فرآیندهای صنعتی ، انتقال قدرت آن هم به صورت کم هزینه و با دقت زیاد مورد نظر است در همین راستا بکارگیری سیال تحت فشار در انتقال و کنترل قدرت در تمام شاخه‌های صنعت رو به گسترش است. استفاده از قدرت سیال به دو شاخه مهم هیدرولیک و ...


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 18:53 |

طراحی قالبهای فورج با استفاده از نرم افزارها و کامپیوتر ، صنعت قالبسازی را دچار تحولهای جدیدی نموده است و استفاده از کاربردهای تکنولوژیکی این پروسه یکی از کوتاهترین و با صرفه ترین روشهای طراحی قطعات صنعتی و قالبهای صنعتی می باشد.

 


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 18:51 |
انواع جوشکاری عبارتند از:
جوش قوس الکتریکی
نقطه جوش
جوشکاری فلزات رنگین
لحیم کاری
جوشکاری به طریقه برق و گاز
جوشکاری و یرشکاری در زیر آب
انواع جوشکاری مدرن در صنایع نظامی
جوشکاری پلاستیک

 تاریخچه جوشکاری                                                                                                                                                       چون احتیاجات بشر ، اتصال و جوش در همه موارد را خواستار بوده است، لذا مثلاً از رومی‌های قدیم ، فردی به نام "پلینی" از لحیم به نام آرژانتاریم وترناریم استفاده می‌کرد که دارای مقداری مساوی قلع و سرب بود و ترنایم دارای دو قسمت سرب و یک قسمت قلع بود که هنوز هم با پرکنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
وچون علم جوشکاری همراه با گنج تخصصی بود، یعنی هر جوشکار ماهر در طی تاریخ درآمد زیادی داشت، سبب شد که اسرار خود را از یکدیگر مخفی نمایند. مثلاً هنوز هم در مورد لحیم آلومینیوم و آلیاژ ، آن را از یکدیگر مخفی نگه می‌دارند. در جریان جنگهای جهانی اول و دوم جوشکاری پیشرفت زیادی کرد. احتیاجات بشر به اتصالات مدرن – سبک – محکم و مقاوم در سالهای اخیر و مخصوصاً بیست سال اخیر ، سبب توسعه سریع این فن گردید و سرمایه‌گذاری‌های عظیم چه از طرف دولتها و چه صنایع نظامی و تخصصی در این مورد اعمال گردید و مخصوصاً رقابت‌های انسانها در علوم هسته‌ای ( که فقط برای صلح باید باشد ) ، یکی دیگر از علل پیشرفت فوق سریع این فن در چند ده سال اخیر شد که به علم جوشکاری تبدیل گردید.


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 18:49 |
امروزه تغييرات وتحولات مربوط به علم وپيشرفتهاي شگرف بشر در زمينه هاي مختلف علمي  ازچند دهه به هفته وياچند دقيقه كاهش پيدانموده است ودراين زمان اهميت وضرورت ارتقاء استاندارها ومديرت بهينه امكانات ونيروها در راستاي توسعه وبهبود هرچه بيشتر دستاوردهاي مختلف درپروژه هاي گوناگون بسيار نمايان تر شده است.

هر جا پیشرفت، رشد و توسعه نیاز باشد، نیاز به مدیریت پروژه بیشتر و بیشتر می شود. در کشورهای در حال توسعه ای چون ایران، که حجم پروژه های در حال اجرا قابل ملاحظه است، اهمیت مدیریت پروژه حرفه ای فزونی  می یابد.


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 18:47 |
فهرست مطالب           
1 – تعریف کلی
2 – هدف از ایجاد PM
3 – مزایای انجام صحیح PM
4 – روش انجام PM
5 – PM و مشخصات خرید
6 – هزینه انجام PM
7 – تاسیس سازمان PM
8 – درک شرایط موجود
9 – درجه بندی تجهیزات
10 – درجه بندی نکات کنترل
11 – برنامه کنترل
12 – یادداشت نتایج کنترل
13 – انجام کنترل
14 –  فرم گزارش اشکال
15 – استاندارد روغنکاری
16 – نوع روغن 
17 – دستور روغنکاری
18 – استاندارد تعمیرات
19 – نوع تعمیرات
20 – برنامه ریزی تعمیرات
21 – ثبت نتیجه تعمیرات
22 – کنترل لوازم یدکی 
23 – مزایای انجام PM

مقدمه : 
با نگاهی دقیق به صنعت مملکتمان که وارث آن هستیم و درک ویژگیهای آن این باور را در اذهان زنده میسازد که اساسی ترین مشکلات صنایع کارخانه ای را در شیوه های هدایت و سیستم های اجرایی عملیات تولید باید جستجو کرد . با توجه به اهداف استراتژیک صنعت که در استفاده از حد اکثر ظرفیت واحدهای صنعتی ، بالابردن کیفیت محصولات ، کاهش قیمتهای تمام شده و بالابردن درصد ساخت قطعات داخلی خلاصه میشود ، درمیابیم که استفاده از شیوه های نوین اجرایی در تولید و خدمات جانبی آن ضروری میباشد .
استفاده از سیستمهای " نگهداری و تعمیربرنامه ریزی شده " در کارخانجات که یکی از روشهای آن PM نامیده میشود ، یکی از موثرترین شیوه ها در جهت نیل به اهداف فوق میباشد . 
هدف از اعمال شیوه های نگهداری و تعمیر برنامه ریزی شده را میتوان بهینه کردن و تضمین کمیت و کیفیت تولید در جهت  حداکثر بهره وری دانست .


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 18:44 |
طراحی و سوراخکاری بر روی فیبر مدارهای چاپی فعالیتی صنعتی می‌باشد که با پیشرفت روز افزون دنیای رایانه تحولات بسیاری داشته و خواهد داشت. امروزه قطعات صنعتي داراي پيچيدگي هاي هندسي متفاوتي مي باشند كه فقط با استفاده از ماشين ابزارهايي با دقت بالا قابل توليد اند. با پيشرفت چشمگيري كه در صنعت الكترونيك در دهه هفتاد ميلادي به وجود آمد بكارگيري ميني كامپيوتر ها در صنعت ماشينكاري مرسوم گرديد. ماشين ابزارهايي كه به كمك كامپيوترهدايت مي شدند CNC نام گرفتند

 


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 16:18 |
 طراحی مهندسی ( فرایند آفرینش )

این فرایند فرا بخشی و فرا صنعتی است . اما چارچوب اجرایی آن در حرفه مهندسی تبیین شده است . یعنی هر پدیده ایجادی و یا تأسیسی که خروجی مثبت یا قابل قبولی داشته باشد می بایست این فرایند را طی کند . راه حل یک سیستم آموزشی خوب و کار آمد طراحی مهندسی صحیح است . یک اقتصاد پویا و شکوفا زمانی ایجاد میشود که مهندسی آن بدرستی طراحی شده باشد . یک جامعه سالم ، اجتماعی مهندسی شده است که افراد بر اساس تواناییها و استعدادهای بهینه در آن جانمایی شده باشند . یک شهر ایده ال شهری است که مناطق مختلف و کاربری آنها و وجوه ارتباطها در آن بدرستی طراحی مهندسی و خطوط مواصلاتی آن بنحو بهینه تعبیه شده باشد . این امثله را میتوان...


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 15:2 |

در فرایند طراحی مهندسی مهندسان برای توسعه محصولات تلاش می کنند.تعریف طراحی مهندسی بدین گونه است:فرایند درست کردن یک سامانه یا قطعه برای رسیدن به نیازهای دلخواه. طراحی مهندسی در واقع فرایند آفرینش است ، بنابراین فرا صنعتی است ولی چارچوب اجرایی آن در حرفه مهندسی تعیین شده است . و هر پدیده آفرینشی و یا تأسیسی مطلوب باید این فرایند را طی کند . 

آفرینش و خلاقیت - ذاتی یا اکتسابی؟

خلاقیت موهبتی است که از جانب طبیعت  در بین مخلوقات جهان آفرینش به نوع بشر  به صورت بارزتری هدیه شده است. و در بین انسان ها نیز در زمینه های گوناگون با شدت و ضعف همراه است.

خلاقیت فرایندی ذهنی است و در هر فردی و هر سنی به صورت بالقوه وجود دارد و با محیط اجتماعی و فرهنگی فرد رابطۀ تنگاتنگی دارد. و هر کسی کم و بیش می تواند خلاق باشد و بر حسب محیط  و شرایط دیگر این خلاقیت  بصورت کم و زیاد بروز می کند

محيطهای مساعدی برای شکوفایی خلاقيت وجود دارد که ... ادامه مطلب ...


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ و ساعت 14:58 |
طرح توجیهی گل و گیاه در گلخانه

 طرح توجیهی پوره میوه جات و مرکبات

 طرح توجيهي پرورش بره پرواري

 طرح توجیهی کمپوس

 طرح توجیهی کارخانه طرح توجیهی کنسرو

 طرح توجیهی گاو شیری

 طرح توجیهی گاو گوشتی 100 راس

 طرح توجیهی باغداری گردو - شلیل حلو

 طرح توجیهی پرورش قارچ 50 تن

 طرح توجیهی تولید ماهی غزل آلا

 طرح توجیهی کرم ابریشم

 طرح توجیهی خیار

 طرح توجیهی علوفه

 طرح توجیهی پرورش اردک

 طرح توجیهی باغ پسته

 دانلود رایگان تمامی طرح توجیهی در ادامه مطلب ...

جهت دریافت رمز ورود و دانلود *

قسمت بالا : ایمیل      و قسمت پایین :  نام    خود را وارد نمایید سپس بروی ارسال خبرنامه کلیک نمایید

سمت راست وبلاگ (ارسال خبرنامه )  


برچسب‌ها: كتاب
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در سه شنبه هفدهم تیر ۱۳۹۳ و ساعت 17:1 |
 

مراحل اجرای جوشکاری ترمیمی


فعالیتهای مهم برای اجرای جوشکاری ترمیمی را می توان به سه دسته تقسیم کرد :
-آماده سازی برای جوشکاری
-جوشکاری ترمیمی
-عملیات پس از جوشکاری

 

 

1-آماده سازی برای جوشکاری

قبل از آغاز جوشکاری باید موارد زیادی در نظر گرفته شود .مهمترین این موارد عبارتند از:
-ایمنی : محل اجرای جوشکاری ترمیمی باید آماده سازی شده و کلیه موارد ایمنی در نظر گرفته شود .
-تمیزکاری : تمامی آلودگیها مانند غبار ، روغن ، رنگ و … باید از سطح قطعه تحت جوشکاری پاکسازی گردد . روش پاکسازی بستگی به نوع ماده و محل قطعه کار دارد . برای اغلب تجهیزات و سازه ها تمیزکاری با بخار لازم است . در صورت عدم امکان اجرای تمیزکاری با بخار می توان از شستشوی شیمیایی و یا بلاست استفاده کرد . همچنین از تمیزکاری با ابزار مانند برس ، سنگ سمباده و … نیز می توان استفاده کرد


ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه دهم اسفند ۱۳۹۲ و ساعت 10:3 |
 

جوشکاری چدن ها

 

جوشكاري يكي از مهم ترين فرايندهاي ساخت و توليد در صنعت مي باشد و در صنايع مختلف نظير خودرو سازي ، نفت و گاز ، پتروشيمي ، تاسيسات و ساختمان و پل ها ، حمل و نقل ، كشتي سازي ، صنايع ريلي ، نيروگاه ها ، صنايع  دفاعي  و  هوا  فضا  ،  محصولات  پزشكي  ،  الكترونيكي  و  تجهيزات دقيق و .....  كاربردهاي فراواني دارد . كشور ايران در حال پيمودن مسير توسعه صنعتي بوده و از اين رو صنعت جوش براي كشور از اهميت ويژه اي برخوردار است . بنابراين آموزش منسجم و هماهنگ با جهان در اين صنعت ، يكي از نيازهاي مهم كشور تلقي مي گردد .


ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه دهم اسفند ۱۳۹۲ و ساعت 10:1 |


 

جوشكاري روش اتصال دائم دو قطعه است كه در نتيجه تركيب مناسبي از فشار و درجه حرارت بالا به وجود مي آيد . ممكن است در محل اتصال فقط درجه    حرارت زياد بدون فشار تا فشار زياد بدون ازدياد درجه حرارت اعمال شود. به خاطر وجود حرارت و فشار در محل جوش دو ماده به هم مخلوط شده و يكان ساختمان متالوژي را به وجود مي آورند. بنابراين براي آن كه كيفيت جوش خوب باشد بايستي حرارت و فشار به اندازه كافي وجود داشته و سطوح قطعه تميز شده و در طول عمل جوشكاري حفاظت شده باشد. هر ماشين از تعداد زيادي قطعه ساخته شده است اين قطعات به نحوي به يكديگر متصل شده اند كه بعضي از اتصالات متحرك بوده (Link) اتصال شاتون به ميل لنگ و تعداد زيادي اتصالات ثابت وجود  دارد و به اين دليل است كه بتوان ماشين را از واحد هاي كوچكتر ساخته تا هم ساخت و حمل و نقل آنها آسان تر باشد و سپس به يكديگر در قسمت مونتاژ متصل ميكنند بنابراين جوشكاري مهمترين روش توليدي است كه اهميت زيادي دارد به طوريكه امروزه قسمت اعظم توليداتي فلزي بيشتر از يك يا چند جوش وجود دارد

 


ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه دهم اسفند ۱۳۹۲ و ساعت 9:59 |

 

الکترودهایی که در جوش اتصال فولاد به کار برده می شوند مفتولهای مغزی با آلیاژ یا بدون آلیاژ دارند که جریان جوش را هدایت می کند. شعله برق بین قطعه کار و سرآزاد الکترود می سوزد و الکترود به عنوان یک ماده اضافی ذوب می شود

 
الکترودهای نرم شده دارای علائم اختصاری بوده ( دین 1913 ) که روی بسته بندی آنها نوشته شده است. علائم اختصاری تمام نکات مهمی که در به کار بردن آن الکترود باید مراعات شوند نشان می دهند


ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در شنبه دهم اسفند ۱۳۹۲ و ساعت 9:55 |
عنوان مقاله: ارکان ارزیابی عملکرد منابع انسانی
مولف/ان: محمدتاج الدین و محمد تقی و مریم درویش
موضوع: ارزیابی عملکرد
وضعیت: تمام متن
چکیده: فرایند ارزیابی عملکرد که امروزه باید آن را در چارچوب مدیریت عملکرد طراحی و پیاده سازی نمود یکی از مهمترین فرایند توسعه منابع انسانی به شمار می رود. مهمترین عواملی که در طراحی یک فرایند ارزیابی عملکرد اثربخش لازم است مورد توجه قرار گیرند را می توان به شرح ذیل برشمرد:1- شفاف سازی ارتباط عملکرد کارکنان با استراتژی ها و اهداف سازمان 2- تعیین شاخصهای عملکردی جهت ارزیابی 3-تعیین و برقراری ارتباط بین فرایند ارزیابی عملکرد با سایر فرایندهای توسعه منابع انسانی. در این مقاله تلاش شده است با توجه به رویکرد فوق و براساس مدل “5W” نسبت به تشریح عوامل کلیدی در طراحی فرایند ارزیابی عملکرد پرداخته شود.متن كامل..
برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در چهارشنبه نهم بهمن ۱۳۹۲ و ساعت 13:10 |
عنوان مقاله: شبیه سازی؛ کمک به مدیران برای تصمیم گیری
مولف/مترجم: اسمعیل کندری
موضوع: تصمیم گیری
وضعیت: تمام متن

چکیده: تصمیم گیری برای استفاده کارا از نیروی انسانی، تجهیزات و دیگر منابع سازمانی برای هر مدیری، امری ضروری است . از این رو، مدیر همیشه در صدد است تا بیشترین بهره‌وری را از امکانات و منابع خود برای دستیابی به هدفهای از پیش تعیین شده، محقق سازد. شبیه سازی (Simulation)می‌تواند به عنوان یکی از تکنیکهای موَثر و پرقدرت مدیران امروزی مورد استفاده قرار گیرد. شبیه سازی تقلیدی از عملکرد یا سیستم واقعی با گذشت زمان است که گذشته از اینکه با دست یا به وسیله کامپیوتر انجام می شود، به ایجاد ساخت تاریخچه سیستم و بررسی آن به منظور دستیابی به نتیجه گیری هایی در مورد عملکرد سیستم واقعی مربوط می شود. تکنولوژی و نرم افزارهای شبیه سازی یکی از قدرتمندترین روشها و ابزارهای در خدمت مدیران، مهندسان صنایع، تحلیل‌گران سیستمها و ... که آنها را قادر می‌سازد پیش از اتخاذ هر تصمیمی در مورد هر سیستم تولیدی یا خدماتی در دست پیاده سازی و یا در حال کار را شبیه‌سازی کرده،بررسی‌های لازم آماری را در تمامی ابعاد آن، برای تصمیم‌گیری بهتر و با هدف کاهش هزینه و افزایش سود یا راندمان به‏ عمل آورند. متن كامل ...
برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در چهارشنبه نهم بهمن ۱۳۹۲ و ساعت 13:9 |
عنوان مقاله: نقش فناوری اطلاعات در برنامه ریزی منابع سازمان
مولف/مترجم: دکتر محمد تقوی فرد ، محسن زاهدی ادیب ، مصطفی ترابی 
موضوع: برنامه ریزی / فناوری اطلاعاتIT
وضعیت: تمام متن

چکیده:
یکی از آخرین فناوریهای اطلاعاتی در زمینه تحول سازمانها، سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP=ENTERPRISE RESOURCES PLANNING) است. هدف اصلی در این فناوری، نفوذ فناوری اطلاعات در تمامی مراحل فعالیتهای یک سازمان یا بنگاه اقتصادی است تا منابع مختلف بتوانند با یکدیگر و رعایت تبادلات منطقی بین هم، خروجی یکپارچه ای را ارائه کنند. در این مقاله به بررسی سیستم نقش فناوری اطلاعات در برنامه ریزی منابع سازمان می پردازیم. در مورد سیر تکاملی ERP توضیح مختصری می دهیم، در ادامه کارکردها و روشهای اجرا، مزایای پیاده سازی ، تعامل و سازگاری سیستم برنامه ریزی منابع سازمان با تجارت الکترونیک و جایگاه آن در لایه های نرم افزاری و سیستم های اطلاعاتی مطالبی ذکر می‌شود و سپس به بررسی توسعه برنامه ریزی منابع سازمان و نقش IT در توسعه ERP و شکل گیری ERP توسعه یافته (ERPII) می پردازیم. در خاتمه نیز به دلایل شکست پروژه های برنامه ریزی منابع سازمان و موانع اصلی موجود درپیاده سازی سیستم برنامه ریزی منابع سازمان اشاره می شود.... متن كامل ....
برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط یاسر در چهارشنبه نهم بهمن ۱۳۹۲ و ساعت 13:6 |


Powered By
BLOGFA.COM


Powered by WebGozar