گزارش ویژه‌ی تایم: انرژی بی‌نهایت، برای همیشه، برای همه (بخش آخر)

ظاهرا حق با روستوکر بود. بخش خصوصی توانست با استفاده از فناوری‌ متفاوت، خیلی سریع به نتایجی امیدوار کننده برسد. بخش خصوصی شجاعت امتحان روش‌های جدید را دارد. لابرژ می‌گوید: «من تصمیم گرفتم استارتاپی برای پژوهش در زمینه‌ی همجوشی هسته‌ای راه‌اندازی کنم. البته که اوایل به نظر ایده‌ای احمقانه‌ای می‌آمد، ولی فکر می‌کنم هدف درستی را برای زندگی‌ام انتخاب کردم.» لابرژ نیز به تک‌صدایی موجود در تحقیقات همجوشی بدبین است. او می‌گوید: «نکته این‌جاست که وقتی دانشمندان پژوهش در همجوشی را آغاز کردند، روش‌های مختلفی برای رسیدن به هدف امتحان شد. از میان راه‌های مختلف، یکی دو روش به نسبت خوب جواب داد و این باعث شد دیگر دانشمندان دست از روش‌های خود بکشند و روی همین یکی دو راه متمرکز شوند. بنابراین اکنون تعداد زیادی روش رها شده داریم. روش‌های رها شده‌ای که استارتاپ‌ها دوباره می‌توانند سراغ آن‌ها بروند.» روشی که ....


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه هفتم آبان ۱۳۹۴ و ساعت 12:23 |
گزارش ویژه‌ی تایم: انرژی بی‌نهایت، برای همیشه، برای همه (بخش دوم)

یکی از فناوری‌های عجیب و غریب بوجود آمده برای انجام فرایند همجوشی هسته‌ای، در دل ساختمانی ۱۰ طبقه با زیربنایی به اندازه‌ی سه زمین فوتبال در سانفرانسیسکو نهفته است. این‌جا «تاسیسات ملی احتراق و علوم فوتونی» (NIF) است و در ساختمان آن، یکی از قدرتمندترین لیزرهای دنیا قرار دارد. لیزری فرابنفش که می‌تواند در عرض یک ۲۰ میلیاردم ثانیه، ۵۰۰ تریلیون وات انرژی منتقل کند. این میزان انرژی، ۱۰۰۰ برابر مصرف لحظه‌ای ایالات متحده است. پرتوی لیزر به استوانه‌ای طلایی پر از گاز هیدروژن می‌تابد و اتم‌های درون این استوانه دچار همجوشی می‌شوند.

ماشین‌هایی به نام توکامک

یکی از راه‌های رایج‌تر برای ایجاد همجوشی،...


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه هفتم آبان ۱۳۹۴ و ساعت 12:21 |
گزارش ویژه‌ی تایم: انرژی بی‌نهایت، برای همیشه، برای همه (بخش اول)

در یکی از پارک‌های فناوری «اورنج کانتی» (Orange County) ایالت کالیفرنیا، ساختمان بزرگ و سفید رنگی خود نمایی می‌کند. در این ساختمان، یک ماشین جادویی قرار دارد که بر خلاف ماهیت شگفت‌انگیزش، ظاهری چنان معمولی دارد که حتی راهنمای من نیز آن را گم می‌کند. برای یافتن آن، باید به دنبال چند نشانه باشیم؛ نشانه‌هایی مثل یک برج پر از نیتروژن مایع و سازه‌ای آلونک مانند که درون آن «چرخ‌های لنگرهایی» (Flywheel) برای ذخیره‌ی انرژی جای گرفته است. این ماشین به اندازه‌ی یک خانه‌ی کوچک است؛ با این حال وقتی روشن می‌شود، چنان مصرف انرژی زیادی دارد که می‌تواند منجر به قطعی برق در کل منطقه‌ی اورنج کانتی شود. به همین دلیل ژنراتوری به صورت جداگانه برای آن ساخته شده است. جالب این‌جاست که به دلیل خاصیت مغناطیسی خیلی زیاد آهن و جلوگیری از بوجود آمدن مشکل، همه‌ی میلگرد‌های آهنی «پی» این ساختمان، با میلگردهایی از جنس فولاد ضد زنگ تعویض شده‌اند‌. این ...


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه هفتم آبان ۱۳۹۴ و ساعت 12:18 |
معلق نگه داشتن اجسام با استفاده از امواج صوتی

محققان دانشگاه «بریستول» انگلستان توانسته‌اند دستگاهی بسازند که با استفاده از امواج صوتی، می‌تواند اجسام را بلند کند و تکان دهد. مکانیک دستگاه جدید این محققان، تا حدودی یادآور نیروهایی مثل «فورس» در فیلم جنگ ستارگان است.

پروفسور «بروس درینکواتر» از دانشگاه بریستول می‌گوید که دستگاه‌شان می‌تواند برای حمل دارو در بدن بیماران به کار رود.

پژوهش‌گران دستگاه خود را روی اجسامی به کوچکی یک نخود آزمایش کرده و توانسته‌اند این اجسام را از فاصله‌ای ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متری تکان دهند.

بر اساس نتایج این تحقیقات که در نشریه‌ی Nature Communications منتشر شده ا...


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه هفتم آبان ۱۳۹۴ و ساعت 12:4 |
راهنمای خرید مودم/روتر ADSL (پاییز ۹۴)

امروزه دسترسی به اینترنت تقریبا برای همه‌ی افراد جامعه به یک نیاز ضروری تبدیل شده است. شاید به همین دلیل باشد که پیوسته شاهد طراحی و تولید خیل عظیمی از محصولات مرتبط با برقراری و دسترسی به اینترنت هستیم. از طرف دیگر با وجود تنوع مودم‌های موجود در بازار، انتخاب سختی خواهیم داشت. بنابراین به‌نظر می‌رسد شناسایی و اولویت‌بندی نیازهای‌مان برای دسترسی به اینترنت، این انتخاب را آسان کند. ازجمله مولفه‌های اصلی که در خرید مودم/روتر به ما کمک می‌کند، می‌توان به نوع کاربری، استاندارد، محدوده‌ی پوشش، تعداد و قدرت آنتن، امنیت و سرعت اشاره کرد. در سال‌های اخیر، اکثر مودم‌های تولید شده قابلیت‌های یک مودم، یک روتر و یک اکسس‌پوینت را در یک دستگاه واحد ارایه می‌دهند. بنابراین در این مطلب از واژه‌ی مودم/روتر استفاده می‌کنیم. در این مقاله سعی داریم اطلاعات لازم برای خرید یک مودم/روتر ADSL مناسب را در اختیار شما بگذاریم.


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در یکشنبه سوم آبان ۱۳۹۴ و ساعت 18:18 |
brainmessage1

با پیشرفت روز افزون فناوری، رابط کاربری کامپیوتر دائما در حال نزدیک‌تر شدن به زبان انسانی است. آن روزهایی که کامپیوترها به اندازه‌ی یک سالن ورزشی بزرگ بودند را به یاد بیاورید. البته قطعا جوان‌ها اصلا آن دوران را ندیده‌اند، زمانی که برنامه نویس‌ها باید با استفاده از “پانچد کارد” (Punched Card) فرمان‌های خود را به رایانه‌ می‌دادند. کامپیوترها به تدریج کوچک شدند و به شکل رایانه‌های شخصی سر از خانه‌های ما درآوردند. آن‌ها هر روز کوچک و سبک‌تر شدند تا در شمایل لپ‌تاپ، تبلت، گوشی هوشمند، ساعت هوشمند و عینک هوشمند درآیند و رابط کاربری آن‌ها به زبان انسان نزدیک و نزدیک‌تر شود. اگر روزی از پانچد کارد و کدهای پیچیده در برقراری ارتباط با کامپیوتر استفاده می‌کردیم، امروز کار به چند لمس ساده بر نمایشگر و فرمان‌های صوتی رسیده است. ما امروز به راحتی می‌توانیم با انواع رایانه‌های همراه خود به شبکه‌ی جهانی متصل شویم و به اطلاعاتی که از همه جای دنیا به اشتراک گذاشته می‌شود دسترسی پیدا کنیم. آیا زمانی می‌رسد که کامپیوترها جایی در مغز ما پیدا کنند؟ آیا هیچ وقت ما به نوعی موجود بیوتکنولوژیک تبدیل می‌شویم؟

امروزه دسترسی به اینترنت بر روی دستگاه‌های همراه هوشمند کاملا مرسوم شده و تقریبا همه جا می‌توانیم به شبکه متصل باشیم. در زندگی روزمره، هر لحظه درحال دریافت پیام‌های مختلف هستیم. در یک چشم به هم زدن می‌توانیم یک ایمیل بفرستیم و پاسخ آن را دریافت کنیم و بالعکس. جدا از اینکه آیا اصلا چنین ارتباطات حجیم و سریعی خوب است یا خیر، واقعیت این است که در دنیای مدرن درگیر آن هستیم. همین دو یا سه دهه‌ی پیش بود که برای دریافت یک نامه باید روزها و هفته‌ها صبر می‌کردیم. در دنیای امروز حتی صبر چند ساعتی برای دریافت پاسخ یک ایمیل مدت زمان زیادی است. اما این روند رو به کجا می‌رود؟ آیا ممکن است در آینده به رد و بدل لحظه‌ای پیام‌ها بپردازیم؟ چیزی حتی سریع‌تر از آن‌چه امروز در اپلیکیشن‌های ارتباطی وایبر و تلگرام با آن سر و کار داریم.

گاهی اوقات می‌توان خیال کرد که سریع‌ترین راه ارتباط از طریق شبکه‌ی اینترنت، برقراری ارتباط مستقیم مغز با مغز است. اگر مغزها به شبکه متصل باشند، می‌توانید تنها با فکر کردن به یک مفهوم، آن را به دوست خود در آن سوی دنیا ارسال کنید. البته که هنوز تا رسیدن به آن مرحله فاصله‌ی زیادی داریم، ولی یک پژوهش جدید که اخیرا صورت گرفته، نشان می‌دهد که می‌توان روزی از طریق ...


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در یکشنبه سوم آبان ۱۳۹۴ و ساعت 12:13 |
«تجارت الکترونیکی» به ساده‌‌ترین زبان ممکن

معمولا در مدرسه و دانشگاه مفاهیمی به خوردمان داده می‌شود که با بی‌حوصلگی از کنارشان عبور می‌کنیم. «تجارت الکترونیکی» از همین دست مفاهیم است. در مورد آن می‌خوانیم، سر جلسه‌ی امتحان می‌نشینیم و در چشم به هم زدنی همه‌ی آن‌چه خوانده‌ایم را فراموش می‌کنیم. گاه آن‌قدر یک موضوع کلیشه‌ای می‌شود که دیگر حال‌مان از شنیدن اسمش به هم می‌خورد. تجارت الکترونیکی با وجود این‌که نامش در حال تبدیل شدن به یک کلیشه است، اما خودش روز‌به‌روز نفوذ بیشتری در زندگی روزمره‌ی ما پیدا می‌کند. در ادامه می‌خواهیم خیلی ساده، مفاهیم ابتدایی تجارت الکترونیک را با هم مرور کنیم. در این نوشته تا حد امکان از آوردن اصطلاحات و جزییات تخصصی خودداری کرده‌ایم.

‌‌‌‌‌‌تجارت الکترونیکی به خرید و فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت گفته می‌شود. مفهوم تجارت الکترونیکی برای اولین بار در دهه‌ی ۶۰ میلادی مطرح شد. با افزایش دسترسی به شبکه‌ی جهانی اینترنت در دهه‌ی ۹۰ میلادی، به‌تدریج سر و کله‌ی فروشندگان آنلاین پیدا شد. سال ۱۹۹۵ بود که «جف بزوس» (Jeff Bezos) کسب‌و‌کار فروش آنلاین کتاب را شروع کرد و اولین گام برای آغاز امپراتوری «آمازون» را برداشت.


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در جمعه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۴ و ساعت 0:33 |
۷ نکته‌ی طلایی تجارت الکترونیکی در سال ۲۰۱۵

سال‌به‌سال به گستره‌ و نفوذ تجارت الکترونیکی در زندگی روزمره‌ی ما افزوده می‌شود. اگر تا چند سال پیش، تجارت الکترونیکی تنها در حد یک مفهوم جدید در کتاب‌ها یا مقاله‌ها مورد بحث قرار می‌گرفت، اکنون خیلی‌ها، اعم از صاحبان مشاغل و مصرف‌کننده‌ها، به‌صورت روزانه با آن سر و کار دارند. ‌آمارهای مختلف نشان می‌دهد که تجارت الکترونیک و به‌خصوص خرید اینترنتی، در سال‌های آینده به رشد خود آماده داده و به بخشی جدایی‌ناپذیر از سبک زندگی مردم تبدیل می‌شود. در ادامه در نظر داریم ۷ نکته‌ی طلایی تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۵ را با هم مرور کنیم. پس با ما همراه باشید....


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در جمعه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۴ و ساعت 0:31 |

لوله ها به علت کاربرد وسیعی که دارند از مواد مختلفی مانند انواع فولادها. مس. آلومینیم و آلیا‌‌‌‌‌‌ژهای دیگر وبا ابعاد گوناگون (از چند صدم میلی متر تا چند متر قطر خارجی و چند صدم میلی متر تا چندین سانتی متر ضخامت) تولید میشوند. روشهای مختلفی برای تولید لوله ها به کار می رود. لوله ها عمدتا یا با استفاده از  تسمه ها و ورق های نورد شده و جوش دادن لبه آنها به یکدیگر (لوله های درز دار)و یا از شمشهای ریخته گری شده از طریق روشهای مختلفی (بی درز) تولید می شوند.

 نورد لوله


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 15:23 |

 بررسی محاسبات در کشش لوله

 فرضیات:

المان گیری و تعادل نویسی در راستا های x,y

استفاده از صفحه ای بودن کرنش در معادلات

به دست آوردن y

به دست آوردن نیروی مورد نیاز کشش

 

کشش لوله توسط تو سط توپی ثابت:

توپی ها قطعات سختی هستند که تحت تاثیر تنش تغییر شکل نمی دهند.این قطعات برای ثابت نگه داشتن قطر داخلی لوله در هنگام کشیده شدن از قالب درون لوله گذاشته می شوند.توپی خود از یک سمت ثابت شده است سپس لوله همراه با توپی درون آن از قالب کشش عبور می کند.نکتهی قابل توجه اینکه زاویه ی شیب توپی کمتر از زاویه ی قالب است ((B<

اگر ما بتوانیم محاسبات مربوط به کشش لوله را به گونه ای انجام دهیم که بسته به پروفیل قالب و توپی مادر هر مکان تنش در راستای x و y مربوط به آن المان را به ما بدهد می توانیم محاسبات دقیق تری داشته و تغییر شکل مولد در حین فرآیند را بررسی کنیم.

 

کشش لوله

کشش لوله

فرضیات در نظر گرفته شده :


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 15:21 |
تحقیقات و پیشرفتهای گوناگونی در دهه های اخیر برای فهم علم برش با جت آب ساینده انجام شده است که در اینجا مکانیزم های اصلی برداشت ماده توسط این روش توضیح داده می شود که بحثهای بیشتر روی بسیاری از جنبه های جت آب ساینده بعلاوه پردازش بعضی مواد ویژه مهندسی می باشد که این معیارها اغلب تحت عنوان معیارهای انجام برش یا کمیت های اجرای برش کاری شناخته می شوند که شامل نرخ برداشت ماده ، مشخصات شکاف ( شامل هندسه و شکل شیار ) ، کیفیت سطح ماشینکاری شده ، عمق برش ( یا عمق نفوذ جت ) ، جنس نازل و …. از آنجا که یک فاکتور اصلی در برش توسط جت آب ساینده نیست و بیشتر مطالعات روی سایش نازل و طرحهای نازل و جنس نازل برای کاهش نرخ سایش و نمایش دادن سایش نازل متمرکز است ، تمرکز این مقاله روی معیارهای دیگر اجرای برش است .

 

 


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 15:20 |
جوش کاری فرکانس بالا یکی از انواع روش ها ی جوش کا ری مقاومتی می با شد که دران انرژی گرمایی توسط مقاومت در برابر جریان الکتریکی و میدان مغناطیسی تا مین می شود .در این روش جریان الکتریکی متناوب وبا فرکانس بالا می با شد.این نوع جوش امکان اتصال بخش گستردهای از فلزات و حتی مواد دیگر مانند پلاستیک و…. رافراهم می کند درزیر نمونه ای از این نوع جوش اورده شده است تا علاوه بر اشنایی با پارامتر های مهم در جوش کاری فرکانس بالا با یک روش کاربردی ازاین نوع جوشکاری نیز اشنا شویم.

 


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 15:18 |
در دنیای امروز هزاران نوع از فلزات در خدمت صنایع ساخته می باشد که در دو نوع مواد اصلی و مواد پرکننده (filler) قابل دسترسی است. از این نوع انتخاب، مهندسان مواد و طراحان قادرند تا بهترین و مناسب ترین نوع فلز را برای کار خود بر گزینند. این مواد نه تنها در ساختار خود با یکدیگر فرق می کنند، بلکه در نوع روش که تولید شده اند نیز با یکدیگر متفاوت اند. در کشور ایالت متحده، سازمان های مختلفی است که این استانداردها را نگه داری می نمایند، مثل ASTM، ASME و AWS. به علاوه استانداردهای مواد مختلفی از کشورهای دیگری مثل ژاپن و کشورهای اروپایی موجود می باشد. یکی از وظایف بازرسی جوش، بررسی مطالبی راجع به خواص واقعی مواد و مواد پرکننده می باشد. هدف این بخش توضیح برخی از این خواص شیمیایی و مکانیکی است تا آن جایی که به بازرس جوش مربوط می گردد. برای اکثر قطعات، بازرس بایستی اطلاعات اضافی را راجع به این خواص مواد داشته باشد. این اطلاعات اضافه می تواند به جلوگیری از برخی مشکلاتی که ممکن است در حین فرآیند جوشکاری پیش آید کمک نماید. از آنجایی که آرایش متالورژیکی فلز خواص آن فلز را تعریف می کند، نشان می دهد که تغییرات متالورژیکی مختلف یک قطعه چگونه می تواند باعث تغییر در خواص ماده گردد. بسته به خواص مکانیکی و شیمیایی مواد، تکنیک های ساخت مخصوص و ویژه ای، جهت جلوگیری از خفیف شدن برخی خصوصیات ماده لازم می باشد. پیش گرم کردن و سپس گرم کردن مواردی هستند. که گاهی برای نگه داشتن برخی خصوصیات ماده به کار می روند. برای فولاد کوئنچ شده و تمپر شده، از بازرس انتظار می رود تا میزان گرمای اولیه داده شده به فلز را برای جلوگیری از تغییر در خواص ماده در اثر بالا رفتن بیش از حد دمای قطعه بررسی و کنترل نماید. در این مثال ها، وظیفه بازرس شامل دانستن خواص کلی ماده نمی باشد. به هر حال بررسی اساسی و موثر، می تواند از بروز مشکلاتی که به وسیله تغییر در خواص مورد انتظار ماده به وجود می آید مثل گرمای زیاد و بیش از حد و دمای بسیار پایین، جلوگیری نماید.

 


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 15:15 |
طراحی ابزار (جیگ وفیکسچر) عبارت است از فرآیند طرح، محاسبه و ایجاد روش ها و فنونی که برای افزایش بازدهی و بهره وری تولید ضروری هستند. به کمک این فرآیند است که صنایع قادر شده اند ماشین آلات و ابزارهای خاص مورد نیازشان رابرای رسیدن به تولید با ظرفیت بالا به خدمت بگیرند. فرآیند طراحی در حدی از کیفیت عرضه میشود که هزینه های تولید یک محصول متعادل بوده و قابل رقابت با تولیدات مشابه باشد. 

 jigs and fixtures


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 15:12 |
توانایی تغییر شکل دائمی یکی از ارزشمندترین خصوصیات آنها به شمار می آید. بی شک تولید ورق، تسمه، میل گرد، لوله، مقاطع ساختمانی و به طور کلی شکل دهی فلزات مدیون این قابلیت است. با توجه به این که شکل  دهی فلزات یکی از روش های مهم ساخت و تولید قطعات است. شناخت هرچه دقیقتر این صنعت ضروری می باشد. از مهمترین ابزارهای علمی نقد و بررسی فرایند های شکل دهی دانش مکانیک محیط های پیوسته می باشد. 

 


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 15:10 |

مقدمه

در قرون وسطی کارگران ماهری که برای کلیساها ناقوس می­ساختند، بصورت تجربی بعداز ضربه زدن به ناقوس از روی صدای آن به سلامت یا وجود عیب در آن پی می­بردند. از این قانون کارگران راه آهن نیز استفاده می­کردند. بدین ترتیب که با چکش ضرباتی به چرخهای واگنها می­زدند و از روی نتهای صدا وجود عیب یا شل بودن چرخها را تشخیص می دادند.

در سال ۱۸۸۰ برادران کوری کشف کردند که اگر کریستالهای کوارتز به شیوه خاصی بریده شده و در معرض فشار یا ضربه قرار گیرند پتانسیل الکتریکی تولید می­کنند. در سال ۱۸۸۱ لیبمن فرضیه ای ارایه داد که این اثر کریستالها بصورت معکوس هم قابل انجام است. یعنی اگر کوارتز در معرض جریان الکترسیته متناوب قرار گیرد، شروع به ارتعاش می­کند. در ۱۹۱۲ بعد از غرق شدن کشتی تایتانیک نیروی دریایی سعی کرد از طریق ارسال امواج صوتی و دریافت اکوهای برگشتی راهی برای تشخیص محل دقیق کوه‌های یخی بیابد. آنها از این طریق به شناسایی زیر دریایی‌ها در طول جنگ جهانی اول پرداختند. در جنگ جهانی دوم نیز با استفاده از همین روش کمیته تحقیق و تشخیص ضد زیردریایی تشکیل شد که در جنگ آتلانتیک کمک گسترده­ای به ارتش امریکا نمود. در ۱۹۲۹ فیزیکدان روسی بنام سوکولف به دانش ارسال ارتعاشات تولیدی به درون فلزات پی برد. این کار بعدها توسط آلمان‌ها دنبال شد.

اولین عیب یاب آلتراسونیک توسط اسبرول در ۱۹۴۲ ساخته شد. اینکار همزمان توسط فایراستون امریکایی و یک فیزیکدان آلمانی انجام شد. در ابتدا تست آلتراسونیک فقط در صنعت هواپیمایی کاربرد داشت ولی در سال ۱۹۵۰ در نیروگاه‌های برق بریتانیا برای تست قطعات فولادی با ضخامت‌های بالا مورد استفاده قرار گرفت. بعد از جنگ جهانی دوم در ساخت نیروگاه‌های هسته­ای، صنعت نفت وهواپیمایی تست آلتراسونیک (UT) استفاده گسترده­تری یافت. امروزه دستگاه‌های آلتراسونیک از نظر اندازه، کارایی و تنوع پیشرفت‌های چشمگیری نموده­ اند.

اندازه گیری تنش

 یکی از مباحث مهم در صنعت، مقدار تنش اعمالی به قطعات می باشد. دانستن این مطلب، کمک بزرگی به طراحان در تعیین ضریب اطمینان، تخیمن عمر و ....


برچسب‌ها: مجله
ادامه Download مطلب
+ نوشته شده توسط SAFAVI در پنجشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۴ و ساعت 14:52 |


Powered By
BLOGFA.COM


Powered by WebGozar